Головна » 2016 » Листопад » 27 » Урок пам'яті «Пекуча біль мого народу»
13:17
Урок пам'яті «Пекуча біль мого народу»

24.11 З метою вшанування загиблих від геноциду Українського народу бібліотекою  та вчит. істор. НВК О. В. Марчук    був проведений  круглий стіл « Голод-33 – незагойна рана України». Учні 10 кл.  ознайомились з  документами, фотографіями та публікаціями  про геноцид української нації, віртуальними спогадами  і свідченнями очевидців, тих, хто у своїй пам’яті крізь роки проніс страждання та біль спричинені тоталітарним режимом. В своїх виступах гімназисти підкреслили , що пройдуть роки, минуть десятиліття, а трагедія 1933 року все одно хвилюватиме серця людей  і тих, кого вона зачепила своїм чорним крилом, і тих, хто народився після тих страшних років.

25.11 Урок   пам’яті «Пекуча біль мого народу».  Зав. бібл. М.В.Мархайчук та вчит.       Л.В.Конончук  акцентували  увагу на тому, що Голодомор 1932 – 1933 років був наслідком не стихійного лиха, а спланованих системних заходів тоталітарного комуністичного режиму, був злочином геноциду. Учні 2-4 кл. поділились спогадами своїх прабабусь та прадідусів   про Голодомор та ознайомились з книжкової виставкою      « Чорні крила голодомору».

В Україні є давній звичай – у пам’ять про померлу людину запалюють свічку. І щороку в Україні у четверту суботу листопада на пам’ять про тих людей, які померли з голоду, запалюють свічки. Цього року 26 листопада 2016 року о 16 годині Україна схилить голови у загальнонаціональній хвилині мовчання на знак вшанування всіх убитих голодом.

Опісля біля могил і меморіалів, пам’ятників жертвам Голодомору 1932 – 1933 років, на центральних площах і вулицях міст та сіл України, на підвіконнях власних осель українці запалюють свічки і лампадки.

О 16.00 прийдіть до пам’ятника  Пам’яті жертв голодоморів , щоб    вшанувати пам’ять убитих голодом. А із настанням темряви запаліть і поставте свічку на підвіконня так, щоб її було видно знадвору. Цей вогник символізуватиме нашу скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів наших співвітчизників, нашу віру у майбутнє.

 

 

Переглядів: 150 | Додав: ToDel | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar