Голокост – трагічна сторінка історії

Голокост нам треба пам’ятати,

Адже пам'ять – то є  наша совість.

Помилок таких не допускати,

Не писати  геноциду повість.

                                                                                                 М. Рильський

Понад вісім мільйонів жертв - така трагічна статистика небаченого експерименту над народами, ім'я котрому - Голокост. Його породила фашистська свідомість, повна відчуття своєї переваги над націями.

Книги, запропоновані на цій виставці, оповідають про криваві роки Другої світової війни, про смертний вирок, винесений єврейському народові, про людей усіх національностей, котрі стали жертвами фашизму тільки тому, що любили свій народ і боролися за його свободу.


 

1.  Архіви окупації 1941 - 1944. - К.: Києво-Могилянська академія, 2006. - 872с: іл.


В книзі вперше публікується інформація про так звані окупаційні фонди державних архівів України. Понад півстоліття ці документи були засекреченими і недоступними для дослідників. Тож вони відкриють нові можливості для глибшого та детальнішого вивчення нацистської окупаційної політики, усіх сфер життя населення на окупованій території.
Книга стане в пригоді усім, хто цікавиться історією України.

 

 


 

   2. Гошкіс Д. 

Незагоена рана.- м. Славута, 2001.-229 с., фотог.

Книга про трагедію єврейського народу в роки Великої Вітчизняної війни на територіях України. 

3. Граф Ю. 

Великая ложь XX века: Миф о геноциде евреев в период II Мировой войны. - К.: МАУП, 2005. - 320с.

 

Граф Юрген. Великая ложь XX века: Миф о геноциде евреев в период II Мировой войны

Автор даної книги представляє погляди науковців „ревізіоністів", котрі вважають геноцид євреїв в роки Другої світової війни міфом.
Граф досліджує причини виникнення даного міфу, використовуючи свідчення очевидців, результати експертиз.
Розраховано на широке коло читачів. 

4. Жизнь и смерть в эпоху Холокоста. Свидетельства и документы. - К., 2006. - 522с.

Жизнь и смерть в епоху холокоста. Свидетельства и документы Книга містить свідчення і спогади колишніх в'язнів нацистських концтаборів і гетто, а також тих, хто вижив під чужим виглядом, іменем, документами на окупованій нацистами території України.
Ці людські документи - частина пам'яті народу і мають величезне наукове, виховне і гуманістичне значення.
Розрахована на широке коло читачів.


 

5. Пам’ятай Холокост! – Збірка матеріалів з історії Холокосту. – Хмельницький,2004.- 156 с.-( Хмельницький обласний благодійний фонд « Хесед-Бешт»)
 

Тема Холокосту є однією з найактуальніших тем трагедії європейського єврейства. Автор книги знайомить із невідомими раніше даними і фактами. Книга сприяє вихованню чесності та справедливості у молодого покоління, яке житиме і працюватиме в умовах демократичного цивілізованого суспільства.
 

6. Ковальчук С., Фрідман А.

Шалом, славутчани.- Славута,2001, 126с.

Книга не лише про минуле, а й про сучасне. Вона про тих славутчан, які багато роблять для збереження пам’яті про загиблих. Розрахована на широке коло читачів.


7.  Теліга Олена 

      О краю мій...: Твори, документи, біографічний нарис. - К.: Видавництво ім. Олени Теліги, 1999. - 496 с; 224 іл.


 Олена Теліга представляє той тип українських письменників, котрі жили за словами О.Ольжича: "Держава не твориться в будучині. Держава будується нині". З початком гітлерівської окупації вона покинула безхмарну чужину й поїхала на Україну, щоб розділити страждання Батьківщини. Разом з тисячами людей Олена Теліга була розстріляна німцями в Бабиному Яру як українська націоналістка...
У цій книзі наведені поетичні і прозові твори видатної поетеси. Подано велику кількість фотографій, а також нарис про життя і творчість Олени Теліги.

«Титанічна постать на ниві української історії» ( до 150 р. від дня народження М.С. Грушевського)

 

Тільки в незалежній Україні ім’я Михайла Грушевського знайшло справжнє визнання. Високістю духу, благородством помислів він заклав найглибші ідейні підвалини національного відродження, очолив перший у XX столітті прорив українського народу до самостійності.

         Це вчений світового рівня, творча спадщина якого вражає своїм тематичним діапазоном, енциклопедичністю, фундаментальністю. Його перу належить близько двох тисяч праць з історії, соціології, літератури, етнографії, фольклору. 

         Михайло Грушевський — видатний громадський і державний діяч, визнаний лідер національно-демократичної революції. Він належить до тих політиків, які сповна пізнали велич і насолоду тріумфу і гіркоту поразки, але до кінця залишилися вірними ідеї усього життя — самоствердженню свого народу. Своєю працею М.Грушевський закладав міцні підвалини української державності. Пам’ять про нього вічна, наукові праці — невичерпне джерело мудрості на всі віки.

Перегляд виставки

 

« Козацтво – право на безсмертя»

 

( віртуальна книжкова  виставка)

               В історії українського народу особливе місце посідає козацтво – його гордість, сила і опора.

               На виставці представлена література, що розповідає про кошових отаманів та гетьманів, з якими пов’язана історія становлення козацтва, боротьба за незалежність України та багато інших історичних подій.

               Віртуальна книжкова виставка має на меті поглибити знання про козаків, виховувати повагу до народних традицій, моральних цінностей, спонукати до вивчення історії України.

               Перегляд виставки

 

Буктрейлер по книзі " Освітній простір міста Славути"